Ukazał sie pierwszy tom serii "Opera omnia" Tomasza z Akwinu

Informujemy, że ukazał sie pierwszy tom serii "Opera omnia" Tomasza z Akwinu. Seria dzieł Akwinaty jest zaplanowana na 70 tomów, które będą sukcesywnie ukazywać się przez kilkanaście lat. Tom, który sie ukazał, zawiera "Objaśnienie Polityki" Arystotelesa w tłumaczeniu M. Przanowskiego i M. Beściaka.

Wydawana seria jest wspierana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu "Nauka dla Społeczeństwa" i jest realizowana przez Instytut Tomistyczny oo. Dominikanów w Warszawie i Fundację Pro Futuro Theologiae działającą przy Wydziale Teologicznym UMK w Toruniu.

W kolegium tłumaczy całej serii znalazł sie pracownik Instytutu Filozofii, dr hab. Michał Zembrzuski oraz doktorant ze Szkoły Doktorskiej UKSW, mgr Marcin Beściak.

Szczegółowe informacje można znaleźć na na stronie: www.akwinata.net