"Filozofia polska 1918-2018" (30.10.2018) - zaproszenie

Koło Naukowe Metafizyków zaprasza na kolejny wykład związany z cyklem „Filozofia polska 1918-2018”. Naczelnym celem projektu jest wyeksponowanie głównych zagadnień, nurtów i postaci ostatniego stulecia polskiej filozofii. Każdy z zaproszonych gości zaprezentuje problematykę badawczą i kierunki myśli, wypracowane przez środowisko filozoficzne, z którego się wywodzi. Wykład dotyczący życia i twórczości wybitnego polskiego filozofa Józefa Tischnera wygłosi prof. dr hab. Zbigniew Stawrowski.

Zbigniew Stawrowski - profesor nauk społecznych, filozof polityki. Dyrektor Instytutu Myśli Józefa Tischnera. Profesor Polskiej Akademii Nauk oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Współzałożyciel Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Znawca filozofii Platona, Immanuela Kanta oraz Georga W. F. Hegla.

30.10.2018, godz. 16:00, Instytut Filozofii UKSW., ul.Wóycickiego 1/3, budynek 23, sala 305.