Akademicka Ścieżka Studiów Filozoficznych

Czym jest AŚSF?

Akademicka Ścieżka Studiów Filozoficznych jest realizowana w ramach programu studiów I i II stopnia na kierunku filozofia. Jest to propozycja dla studentów filozofii, którzy wyróżniają się zaangażowaniem i wybitnymi wynikami oraz wyrażają zainteresowanie przyszłą pracą naukową. Realizacja tego trybu studiowania pozwoli opanować metody badań naukowych w wybranych subdyscyplinach filozoficznych w celu samodzielnego stawiania nowych problemów i profesjonalnego podejmowania prób ich twórczego rozwiązywania, poprzez wprowadzenie studentów w arkana pracy naukowej, realizację wspólnie z pracownikami naukowymi projektów badawczych, publikowanie prac naukowych.

Studia w ramach AŚSF zostały uruchomione od roku akademickiego 2013/2014.

Informacje dotyczące programu studiów i zasad jego realizowania znajdują się poniżej:

Osoby zainteresowane mogą kontaktować się w celu uzyskania szczegółowych informacji z zastępcą dyrektora IF, dr hab. Kordulą Świetorzecką, prof.UKSW (e-mail: k.swietorzecka@uksw.edu.pl).

Rada Naukowa AŚSF:

Przewodniczacy:

ks. dr hab. Grzegorz Bugajak, prof. UKSW

Członkowie:

dr hab. Kordula Świętorzecka, prof.UKSW

prof. dr hab. Robert Piłat

AKTUALNE TERMINY:

• Aplikacja na rok 2017/2018 została zakończona
  • Aplikacja na rok 2018/2019:
    • termin składania dokumentów: zostanie podany w maju 2018
    • rozmowa kwalifikacyjna: termin zostanie podany w czerwcu 2018